25 порад моєму сину

11908
01.06.2017
5/5 - (7 голосов)
5/5 - (7 голосов)

25 порад моєму сину.

25 порад моєму сину — це мої поради тобі, рідний, і твоїм друзям.
Я впевнений, що багато батьків підтримають мене.

Тобі скоро 16 років, ти отримаєш паспорт, у тебе з’явиться більше прав, можливостей, обов’язків, і ось, що я хочу тобі побажати.

«Папа знову вчить жити» — подумаєш ти і багато твоїх однолітків, яким 15-16 років. Що дядько розуміє в нашому житті? — можливо, посміхнуться вони і кинуть читати далі. Не поспішайте відкидати цю статтю, повірте, прочитавши її гірше вам не буде. Ні, тато не вчить жити, як ви зазвичай, думаєте, тато ділиться досвідом, а досвід у тата, Слава Богу, великий, і знає тато і розуміє тебе і, кожного з вас, набагато більше, ніж може вам здаватися. Не забувайте, мені теж колись було 16 років!

До 40 років у мене є всі матеріальні блага, але також є те, що набагато цінніше цього. І цим я з тобою хочу поділитися.

1. Бережи своє здоров’я — це найголовніше!
Гроші, машини, квартири — можна купити, здоров’я — ні. Не кури, не пий, їж, тільки здорову, натуральну їжу. Про наркотики, навіть не думай. Той, хто сказав, що один раз «Можна» —  вже давно на цвинтарі.

2. Займайся спортом кожен день!
Ти нікому не будеш потрібен хворим, крім своїх батьків.

3. Цінуй те, що маєш зараз.

Здоров’я, друзів, добрі стосунки, завтра і цього може не бути!
4. Вчися! Навчання — світло, а невчених — тьма.
У мене дві вищі освіти, і я шкодую, що другу отримав пізніше, ніж планував. Зараз факультет по психології мені б не завадив. Ти хочеш бути програмістом, але юрфак закінчи, хоча б заочно. Розбиратися в законах ти повинен обов’язково. Інтернет дає колосальні можливості для самоосвіти, все залежить тільки від твого бажання.

5. Вчися задовольнятися і радіти малому, обмежуй себе!
«Живемо один раз і в житті все потрібно спробувати!» — це дешеві фрази випендрьожніков, які копійки ламаної не варті. Будь вище цього, в житті дійсно є багато цікавого, що необхідно спробувати, АЛЕ не треба пробувати все підряд і вестися на дешеві вмовляння.

6. Поважай і цінуй себе!
Тебе не будуть поважати і цінувати тільки за крутий ноут, планшет або машину. Якщо ти будеш чесною і порядною людиною тебе поважатимуть і прислухатися до твоїх порад, навіть якщо ти будеш їздити в тролейбусі.

7. Поважай людей!
Всі люди різні, навіть якщо ти їх не розумієш. Твоє ставлення до людей — це твій внутрішній стан і відношення до світу в цілому.

8. Не бери в борг!
Береш чужі гроші, а віддавати будеш свої. Краще заробити менше зараз, ніж сісти на фінансову голку надовго.

9. Будь економним!
Багато має не той, хто багато заробляє, а той, хто багато економить. Зрозумій, тільки той, хто не вміє правильно економити назве тебе «скнарою» або «жлобом». Аналізуй правильно, потрібна тобі ця річ чи ні. Може бути нові туфлі тобі потрібні, а новий планшет — ні. Якщо ти почитаєш історії світових мільярдерів, всі вони були і є економними.

10. Вчися діяти!
Роби щось корисне, пиши програми, створюй стартапи (start up), будь корисним людям і суспільству. Першим в конкурентному світі бути важко, просто будь кращим і твої труди, і старання будуть оцінені по заслугах.

11. Тримай себе в руках, будь спокійним, не нервуй!
Холоднокровний розум і тверезий погляд на подію краще, ніж емоційне сприйняття ситуації. Не приймай рішення в емоціях. Заспокойся, остинь, сім раз подумай, тільки потім приймай рішення.

12. Не будь ледарем, не лінуйся!
Змушуй себе підніматися з ліжка і робити зарядку, відривай себе від комп’ютерних ігор і роби щось корисне для себе і оточуючих. Лінь — це відсутність сили волі.

13. Почни працювати!
Вибери роботу до душі. Роби те, що тобі подобається, роби роботу з душею. За добре зроблену роботу, будуть добре платити.

14. Цінуй друзів!
Будь хорошим, надійним другом. Друзі дитинства — найперші і надійні друзі. Немає друзів і немає ворогів, є перетин інтересів, АЛЕ, коли ти справжній друг, то і друзі у тебе можуть бути справжні.

15. Цінуй відносини!
Щиро дякуй кожного, хто хоч чимось допоміг тобі: порадою, підтримкою. Дуже часто порада і дружня підтримка, навіть сторонньої людини, набагато дорожче грошей.

Звертайся до мене за порадами, я ЗАВЖДИ дам тобі добру пораду люблячого батька!

16. Поважай і пам’ятай батьків!
Ти на 100% зрозумієш мої слова, коли сам станеш батьком. Коли сам синові будеш давати свої поради і намагатися довести йому, що ти бажаєш йому тільки добра.

17. Не починай бізнес з друзями!
Не буде ні бізнесу, ні друзів. Я більше 20-ти років веду бізнес сам і не шкодую про це. Пам’ятай п. 14, один з основних законів бізнесу — Немає друзів і немає ворогів, є перетин інтересів. Де є бізнес, немає місця дружбі.

18. Не починай бізнес «з нуля»!
Дізнайся, все про те, чим хочеш займатися і на чому збираєшся заробляти. Пам’ятай, хто володіє інформацією, той володіє світом. Попрацюй на фірмі, яка вже займається тим, чим хочеш займатися ти. Зароби, навіть невеликий стартовий капітал і дій сам.

19. Працюй тільки на себе!
У далекі 90-ті, ще студентом, працюючи в Польщі на будівництві, я прийняв рішення, що ніколи не буду «працювати на дядька» і ніколи про це не пошкодував. Навіщо збагачувати когось, якщо ти можеш всі свої сили і енергію використовувати на себе, на свій розвиток і добробут!

20. Гроші вирішують багато, але не все!
За гроші не купиш здоров’я, любов, повагу, дружбу. Гроші — не мета, гроші — це засіб для досягнення твоєї мети.

21. Поважай жінку!
Люби і бережи жінку, яка буде поруч з тобою. Зрозуміти ти її навряд чи зможеш, а ось любити і берегти зобов’язаний.

22. Будь цікавим!
Читай книги, вивчай іноземні мови, вчися грати на гітарі, розвивайся всебічно.

23. Не випускай можливості!
Життя буде підносити тобі сюрпризи і посилати можливості у вигляді різних знаків. Постарайся їх розгледіти і не упустити.

24. Ніколи не здавайся і не опускай руки!
Впасти може кожен, піднімаються — одиниці. Будь в числі тих, хто піднявся. Так, буде важко, але я знаю, що у тебе все вийде. Головне вірити в себе, а сили знайдуться.

25. Бережи себе, не витрачай себе і свою енергію на дрібниці.
Запам’ятай, синку! Життя не можна переписати, як чернетку, «на біло». Ти ще юний і молодий, і моя основна задача, як батька, уберегти тебе від моїх помилок, свої помилки ти сам зробиш.

Бережи тебе Бог і нехай у тебе все в житті буде добре.

Це, звичайно, не всі побажання, які я можу тобі дати, але якщо ти до них прислухаєшся, то жити тобі буде набагато легше.
Твій люблячий тато.

Олег Бугай
Автор статьи - Олег Бугай

Олег Бугай предприниматель с 1996 года.
Founder & CEO Студии Леон | Studio Leon.
Основатель и директор
образовательного online-проекта «Академия Бизнеса».
Бизнес-тренер. Эксперт по развитию бизнеса с «нуля».

«Помогаю людям создавать, развивать и продвигать их бизнес в интернет и социальных сетях. С удовольствием пишу статьи, чтобы донести ценность собственного бизнеса для окружающих.
Посещаю международные бизнес-мероприятия и путешествую по миру»
Новые статьи:
12 бизнес уроков от John Davison Rockefeller
12 советов, благодаря которым можно пережить любой кризис
Личный блог. Зачем и для кого?
Рекомендуем полезные статьи:
10 правил ведения переговоров, которые обязательно приведут Вас к Успеху

Как вести переговоры Умение вести переговоры – это искусство, быть хорошим переговорщиком – это талант. Но искусство и талант – это 10% успеха, 90% — это работа над собой, обучение тому, чем Вы занимаетесь, разработанная наперёд техника и импровизация, и конечно, дисциплина и порядок во всём. В ведении переговоров я выработал свои правила.

Подробнее
Психологические триггеры для развития бизнеса

Понимание психологии клиентов — ключ к успеху любого бизнеса. Маркетологи со всего мира ежедневно стараются придумать новые способы эффективного привлечения новых клиентов. И их старания вовсе не бесплодны. Не нужно быть дипломированным психологом или владеть навыками гипноза, чтобы добиться позитивного расположения клиента. Достаточно знать некоторые психологические трюки и уловки (психологические триггеры), которые будут привлекать внимание клиентов, […]

Подробнее
Джон Вон Эйкен — уроки антикризисного ведения бизнеса

Добрый день, друзья! А что Вы делаете, чтобы постоянно оставаться в тонусе? Делаете по утрам зарядку, посещаете тренажерный зал, бегаете по турам? А что Вы делаете для того, чтобы поддерживать в тонусе свой ум и знания?

Подробнее